Arçelik ilk yerli 3D TV üretti..Arçelik produced first native 3D TV..

Türkiye’nin ilk 3D LED TV’si Arçelik’ten

Arçelik A.Ş., yine bir “ilk”i gerçekleştirdi ve Türkiye’nin ilk üç boyutlu televizyonunu üretti. Üç boyut teknolojisinin sunduğu görsel deneyimi oturma odalarına taşıyan Arçelik 3D LED TV, televizyon izleme keyfini sıra dışı bir atmosfere dönüştürüyor.

Fark yaratan teknoloji…

Arçelik 3D LED TV‘nin yaşattığı gerçeklik sayesinde maç izlerken atılan şutları hissedecek, bir savaş sahnesinde kurşunlardan kaçmak isteyeceksiniz. Full Motion + teknolojisi ile son derece hızlı olan ve 55” (140 cm) 3D LED panele sahip Arçelik 3D LED TV, sizi salonunuzda otururken sinemada veya stadyumda hissettirecek. Hareketli görüntülerde akıcılık sağlayan 200 Hz ve resim detaylarını 4 kat artıran Full HD özellikleri ile de yayınları daha net ve canlı seyredeceksiniz.

Geniş bağlantı seçenekleri sunan Arçelik 3D LED TV’nin 4HDMI girişi sayesinde DVD oynatıcı gibi cihazların içindeki veriler görüntü ve ses kaybına uğramadan televizyona aktarılıyor. Bu özellikler ile izlenen üç boyutlu filmler mükemmel bir deneyim yaşatıyor.

Özel üç boyutlu gözlükler

Modern 3D formatların televizyonlarda izlenebiliyor olması için, öncelikle televizyonların ve gelen yayının üç boyutlu olması gerekiyor. 3D TV’lerde üç boyutlu yayınlar özel gözlükler sayesinde izlenebiliyor. Bu gözlükler televizyonda bulunan transmitter cihazlarla haberleşmekte ve saniyede 100 kere bir gözü açıp diğer gözü kapatarak üç boyut efektini yaratmaktadır. Arçelik 3D LED TV’nin sahip olduğu özel gözlüklerin ise karton gözlüklere göre farklı bir yapısı bulunuyor.

Daha eski bir teknoloji ürünü olan karton gözlüklerde bir göz sadece mavi, diğeri ise sadece kırmızı rengi izler ve beyin de bu ikisini üst üste oturtarak görüntüyü üç boyutlu algılamayı sağlar. Arçelik 3D LED TV gözlüklerinin sahip olduğu active shutter teknolojisi ise gözlüğün iki camını Likit Kristal ekran gibi çalıştırıyor ve iki göze birden aynı anda görüntü gelmesini engelleyerek daha net 3D görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Arçelik 3D LED TV sahip olduğu bu üstün teknoloji sayesinde eski teknolojilerin aksine renk ve çözünürlük kaybı olmadan 3D görüntü alınabilmesine imkan tanıyor. Çok daha gerçekçi bir görüntü sunan bu özel gözlüğe Arçelik 3D LED TV‘nizle birlikte sahip olabilirsiniz.

Üstün özellikler

Alüminyum çerçevesi ile oldukça estetik bir görünüme sahip Arçelik 3D LED TV, sesin dağılmasını daha etkin bir şekilde sağlayan SRS sistemiyle ses çıkış gücünde değişiklik olmadan çok daha gerçekçi sesler elde edilmesini sağlıyor.

Ürünün öne çıkan diğer bir önemli özelliği ise dijital kablolu yayınlara uyumlu olması. Bu sayede harici bir kutuya ihtiyaç duymadan dijital kablolu yayınları alabiliyor. USB girişi sayesinde fotoğraf, video, müzik gibi veriler televizyonda görüntülenebilirken, HD filmler de kolaylıkla izlenebiliyor. Dijital kablolu yayınları USB’ ye kaydetme imkanı sağlayan Arçelik 3D LED TV‘nizle hiçbir yayını kaçırmayacaksınız.

İlgili haberleri okumak için aşağıdaki linklere tıklayınız..

> http://www.arcelik.com.tr/te-televizyonlar-3d-led-tv.html
> http://www.pcnet.com.tr/haberler/yeni-urun/2010/07/12/turkiyenin-ilk-3d-led-tvsi-arcelikten/
> http://www.ntvmsnbc.com/id/25114406/
> http://www.maxihaber.net/fotolar/2010_foto/temmuz2010/mh_arcelik_ledtv_13072010.htm
> http://www.turkiyegazetesi.com/HaberDetay.aspx?haberid=454260
> http://www.haberler.com/turkiye-nin-ilk-3d-led-televizyonu-arcelik-2145940-haberi/

First 3D LED TV by Arçelik from Turkey..

Arçelik, yet another “first” and realized Turkey’s first three-dimensional television has produced. The technology provides three-dimensional visual experience of the move to the living room Arçelik 3D LED TV, the pleasure of watching television is turned into an extraordinary atmosphere.

The technology makes the difference …

Thanks to reality TV’s live Arçelik 3D LED fired shots in the match will feel while watching a fight scene you’ll want to avoid the bullets. Full Motion + technology is extremely fast, and 55 “(140 cm) with 3D Arçelik 3D LED TV LED panel, sitting in your room you will feel in the cinema or stadium. Provide continuity in motion pictures and details of the 200 Hz Full HD with four-fold increase in the net and more publications will be watched live.

Extensive connectivity options, 3D LED TV offering Arçelik 4HDMI input devices such as the DVD player inside without loss of image and sound data is being transferred to television. These features are tracked with a three-dimensional film does an excellent experience.

Special three-dimensional glasses

TV formats can be viewed in 3D is a modern, first of the broadcast television, and the need to be three dimensional. 3D TVs can be viewed through special glasses for the three-dimensional broadcast. The transmitter devices that communicate with spectacles on television and 100 times per second the eye by closing one eye open and the other three-dimensional effect is created. Arçelik 3D LED TV has special glasses that has a different structure than cardboard glasses.

An older technology that only one eye in a blue cardboard glasses, the red color of the other tracks and only two of the top of the brain that detects three dimensional image provides seating. Arçelik its active shutter glasses 3D LED TV technology to the spectacle of the two pieces of glass, such as Liquid Crystal display is running and blocking two eyes simultaneously view 3D images to be clearer as to provide. Arçelik 3D LED TV technology has this on the old technology without losing the contrast of colors and resolution allows 3D images may be drawn. Offering a more realistic view of the special glasses you can have with your TV Arçelik 3D LED.

Outstanding features

With aluminum frame has a very aesthetic look Arçelik 3D LED TV, the sound dispersion provides a more effective way, without changes to the SRS system, the audio output power ensures sound is more realistic.

Another prominent feature of the product is important to be compatible with digital cable. In this way, without the need for an external box can receive digital cable broadcasts. Thanks to the USB port of photos, video, music and display such data in television, HD movies can be viewed easily. Digital cable broadcasts to USB allowing recording your TV Arçelik 3D LED will not miss any TV programme.

To read related news please click on the link below ..

> http://www.arcelik.com.tr/te-televizyonlar-3d-led-tv.html
> http://www.pcnet.com.tr/haberler/yeni-urun/2010/07/12/turkiyenin-ilk-3d-led-tvsi-arcelikten/
> http://www.ntvmsnbc.com/id/25114406/
> http://www.maxihaber.net/fotolar/2010_foto/temmuz2010/mh_arcelik_ledtv_13072010.htm
> http://www.turkiyegazetesi.com/HaberDetay.aspx?haberid=454260
> http://www.haberler.com/turkiye-nin-ilk-3d-led-televizyonu-arcelik-2145940-haberi/

Comments are closed.